• Email info@grandmetal.com.tr
  • Telefon +90 344 257 94 60

Hakkımızda

Anasayfa Kurumsal Hakkımızda

Hakkımızda


Paslanmaz çelik mutfak eşyası  üretiminde tecrübeli bir geçmişe sahip olan Grand Metal Sanayi Ve Ticaret A.Ş. 1999 yılında yeniden yapılanarak Kahramanmaraş’ta üretim faaliyetine devam etmektedir.

 

Çelik mutfak gereçleri üretmek ve bu alanda büyümeyi hedefleyen bir şekilde yoluna devam eden Grand Metal,  zirveye ulaşma anlamında da istikrarlı yapısı ile başarı basamaklarını güvenli bir şekilde tırmanmaya  başlamıştır. Zirve yolundaki  bu zor serüvenine 2005'li yılların başında ikinci kuşağın da girişimiyle yönünü ülke sınırlarının dışına, uluslar arası arenada rekabet avantajı elde etmek için öncelikli olarak  hammadde ithalatına başlamış, yurt dışında  katıldığı fuarlarda müşteri odaklı tasarımları, sayesinde de ihracat hamlesini gerçekleşmiştir.

 

Geçmişten gelen bilgi birikimini, üretimdeki hassasiyet ve titizliğini ürünlerine birebir yansıtan Grand Metal halen Kuzey Afrika ve Orta Doğu da yer alan ülkelere ihracat yapmaktadır.

 

Kurulduğu yıllarda 3000 m² alanda üretim yapan firma 2012 yılında Üretim kapasitesini artırmak daha modern makinelerde üretime devam etmek amacı ile organize sanayi bölgesindeki 22.000 m²  toplam alanının 11.000 m² sini kapatarak daha geniş ve modern bir tesise kavuşmuştur.

 

Müşteri odaklı  ar-ge çalışmalarına kaliteden ödün vermeden  devam etmiş kurumsallaşma alanında da  yeniliklere müdahil oluşunu korumuş ve bu doğrultuda bugün ülkemizde çelik mutfak gereçleri denince akla gelen üretici firmalardan biri olmayı başarmıştır.

 

Başlıca üretim konusu olarak Gastro derin tencere, normal tencere, sos tavası, kızartma tavası, düdüklü tencere, fırın tepsi, çaydanlık, sütlük ve cezve, saklama kabı ürünlerini  müşterilerinin beğenisine sunan  firmayı  farklı kılan; üretimdeki hassasiyeti, kullanmış olduğu kaliteli malzeme ve aksesuarların yanı sıra içerde ve dış pazarda  müşteri memnuniyetine verdiği önem ve  hoşgörüdür. Bu değerler Grand Metal’i ve ürünlerini yurt içinde ve dünya mutfaklarında bir tercih sebebi haline getirmiştir.